Naudojama aparatūra

Tiksliam regėjimo ištyrimui tarnauja sudėtingas kompiuterizuotos aparatūros kompleksas, naudojantis precizinius optoelektronikos principus, diagnostinius lazerius ir ultragarsą. Aparatūros gamintojai – pasaulyje žinomos Japonijos, JAV, Vokietijos, Šveicarijos firmos.

Pažangiausias pasaulyje būdas lopeliui suformuoti – naudojant femtosekundinį lazerį, kai refrakcijos korekcija atliekama be pjūvio, jau taikomas „Akių lazerinės chirurgijos centre“. Naujojo Baush&Lomb Technolas lazerio  impulsai pasluoksniškai atriboja ragenos lopelį, kurį atkėlus,  eksimeriniu lazeriu atliekama korekcija.

Pirmasis femtosekundinis lazeris oftalmologijoje panaudotas 2001m. atliekant refrakcines operacijas eksimeriniu lazeriu – LASIK. Per pastarąjį dešimtmetį ši technologija greitai progresavo. Šiuolaikinio femtosekundinio lazerio sistemoje yra ypač tiksli kompiuterinės kontrolės sistema leidžianti atlikti įvairios formos, gylio, diametro, konfigūracijos pjūvius.

Ragenos lopelį formuojant femtosekundiniu lazeriu, gaunamas geresnis pooperacinis kontrastinis jautrumas, greitesnis matymo atsistatymas, mažiau sukeliama aberacijų, gaunami geresni regėjimo bei refrakcijos rezultatai, procedūra yra saugesnė. Sausų akių pojūtis - vienas dažniausių nusiskundimų po LASIK operacijos. Suformavus lopelį femtosekundiniu lazeriu, sausų akių rizika sumažėja, nes lazeriu atpjaunamas lopelis yra plonesnis, tolygesnis. Taip pat reiktų paminėti ir psichologinį pranašumą – pacientams psichologiškai labiau priimtina operacija be pjūvio.

Akių Lazerinės Chirurgijos Centre nuo 2010 metų gruodžio mėnesio akių lazerinės operacijos atliekamos nauju firmos Bausch&Lomb lazeriu Zyoptix 217z100. Zyoptix lazeris yra vienas pažangiausių lazerių pasaulyje – jo pagalba regos problemos sprendžiamos individualiai. Tai pirmasis tokio tipo lazeris Lietuvoje, galintis įvertinti ir koreguoti ne tik įprastas refrakcijos ydas, bet ir aukštesniąsias aberacijas.

Visą naują Zyoptix sistemą sudaro diagnostinė aparatūra ir lazerio sistema.

Zyoptix diagnostinę aparatūrą sudaro Orbscan topografas ir Zywave aberometras. Orbscan topografas yra skirtas atlikti ragenos paviršiaus matavimus, tačiau ne tik įprastai kaip kitais topografais atliekamus išorinio paviršiaus, bet ir vidinio ragenos paviršiaus. Ragenos storis naudojantis šia aparatūra matuojamas nekontaktiniu būdu, todėl nereikia naudoti akis nujautrinančių medikamentų.

Aberometru yra matuojamos aukštesniosios akies aberacijos, t.y. tokie akies optinės sistemos nukrypimai, kurie turi įtakos naktinio matymo kokybei tiek prieš lazerinę korekciją, tiek po jos. Ši tiksli moderni diagnostinė aparatūra leidžia parinkti tinkamiausią regėjimo ydos korekcijos lazeriu programą.

Zyoptix lazeriu korekcija gali būti atliekama keliomis programomis, kuri parenkama pagal akių ištyrimo duomenis ir diagnostinius rezultatus. Atliekama asferinė korekcija, kurios metu prisitaikoma prie natūralaus ragenos formos asferiškumo – tai lemia gerą matymo kokybę prietemoje, nes sumažina sukeltas sferines aberacijas. Individuali bangų-fronto valdoma korekcija koreguoja ne tik esamą refrakcijos ydą (sferą ir cilindrą), bet ir prieš operaciją turimas aukštesniąsias aberacijas. Aberacijos – specifiniai akies optinės sistemos netikslumai, blogina matymo kokybę esant blogam apšvietimui, turi įtakos kontrasto jutimui bei šviesų skaidymui. Taigi jas pakoregavus palengvėja matymas prietemoje, vairavimas naktį. Aukštesniosios aberacijos gali būti koreguojamos tik bangų-fronto valdomu lazeriu, tokiu kaip Zyoptix sistema.

Naujajame lazeryje yra patobulinta dinaminė rotacinė akies sekimo sistema. Jos dėka lazerio korekcija yra pritaikoma prie smulkiausių akies judesių, o jei šie tampa pernelyg dideli, korekcija tiesiog sustabdoma. Tokia sistema užtikrina ragenos korekcijos tikslumą visos procedūros metu.

Lazeryje įdiegta 100Hz technologija dvigubai sutrumpina korekcijos laiką palyginus su ankstesnėm versijom ir padidina korekcijos tikslumą.

Tyrimai rodo, kad priklausomai nuo turimos trumparegystės 91,5-95,7% Zyoptix lazeriu operuotų pacientų regos aštrumas be korekcijos yra 1,0, o 99% operuotųjų yra visiškai patenkinti operacijos rezultatu.

Akių Lazerinės Chirurgijos Centre taikant žalio spindulio ir Nd:YAG lazerį gydomos įvairios akių ligos:
  • argoninis melsvai-žalias (488nm) ar žalias (514nm) pasižymi fotokoaguliaciniu poveikiu – lazerio energiją sugėrusių audinių temperatūra pakyla, jie fotokoaguliuojami. Naudojamas tinklainės pakitimų ir glaukomos gydymui;
  • Nd:YAG lazeris (1064nm) – kieto kūno lazeris, pasižymintis fotodisrupciniu veikimu. Naudojamas ten, kur reikia “prašaudyti” audinius – antrinės kataraktos gydymui (suformuojama anga drumstoje lęšiuko kapsulėje) ar angos rainelėje suformavimui sergant uždaro kampo glaukoma.

Mus rasite

Vilniuje
Krokuvos g. 11,
Tel./faks.: 8 (5) 2409190,
El. paštas: info@lasik.lt
Kaune
Savanorių pr. 284, 4 aukštas,
Tel./faks.: 8 (37) 313646,
El. paštas: info@lasik.lt