Keratokonuso gydymas

Keratokonuso operacija – cross-linking
Keratokonusas – neuždegiminės kilmės, paprastai abipusis bei progresuojantis netaisyklingas ragenos išsigaubimas. Centrinėje bei paracentrinėje dalyje ragena plonėja ir įgauna netaisyklingo kūgio formą. Keratokonusas paprastai prasideda paauglystėje ar ankstyvame suaugusiame amžiuje ir lėtai progresuoja, tačiau bet kuriuo metu jo progresavimas gali sustoti. Dažniausiai pažeidžiamos abi akys, tik skirtingu laiku. Keratokonuso priežastys nėra pilnai aiškios, manoma, kad įtakos turi paveldimumas.


Šaltinis: http://www.nkcf.org

Keratokonuso simptomai atsiranda antrame – trečiame gyvenimo dešimtmetyje. Matymas blogėja dėl progresuojančios trumparegystės ir astigmatizmo, dažnai tenka keisti akinius, rega sunkiai koreguojasi. Anksčiausiai keratokonusas diagnozuojamas atlikus ragenos topografijos tyrimą, vadinamąjį ragenos žemėlapį. Jame matomi netaisyklingo astigmatizmo požymiai. Pažengus keratokonusui būdingas prastas regėjimas, kurį sunkiai pagerina akiniai.

Ragenos sutvirtinimo procedūra (cross-linking)
Ragenos sutvirtinimo procedūra (RSP) – tai medicininė intervencija, skirta sustiprinti ragenos audinį. RSP atliekama vietinėje nejautroje ir yra neskausminga.


 
RSP atliekama progresuojančio keratokonuso bei kitų netaisyklingą ragenos išsigaubimą sukeliančių ligų gydymui.

Europoje RSP atliekamos vaikams nuo maždaug 10 metų amžiaus, kad apsaugotų nuo keratokonuso progresavimo ir regos blogėjimo. Viršutinės amžiaus ribos nėra nustatyta.

Kaip elgtis prieš ir po operacijos?

Prieš atvykstant konsultacijai dėl RSP, rekomenduojama nenešioti kietų kontaktinių lęšių apie dvi savaites.

Pirmą savaitę po operacijos akis reikia pasaugoti – nepatrinti, nešlapinti, moterims – nesidažyti. Į akis paskirtu režimu turi būti lašinami vaistai.

Prieš operaciją nešiotus kontaktinius lęšius pacientas gali dėtis pilnai sugijus ragenos paviršiui, paprastai po kelių savaičių po procedūros. Naujus lęšius rekomenduojama parinkti praėjus porai mėnesių po procedūros.

Kokio rezultato galima tikėtis po ragenos sutvirtinimo procedūros?

Kai kurie pacientai pastebi, kad iš karto po procedūros kelias savaites matymas kiek pablogėja. Procedūros teigiamas efektas pastebimas po 4-8 savaičių, o maksimalus efektas paprastai pasiekiamas per 3-6 mėnesius.

RSP tikslas yra sustabdyti keratokonuso progresavimą bei matymo blogėjimą. Iki 6 metų trukmės klinikinės studijos parodė, kad po procedūros keratokonusas neprogresuoja, o ragenos išsigaubimas sumažėja iki 2,0 dioptrijų. Daliai pacientų pagerėja geriausias koreguotas matymas, t.y. po procedūros su akiniais ar kontaktiniais lęšiais jie mato geriau, nei prieš procedūrą. Taip pat lengviau pritaikyti reikalingą korekciją. Šiuo metu skiriamas didelis dėmesys keratokonusą diagnozuoti kuo anksčiau bei pritaikius RSP apsaugoti žmogų nuo matymo blogėjimo. Atliekant ragenos sutvirtinimo procedūrą nesitikima atstatyti regėjimą, tačiau sustabdyti jo blogėjimą.

Mus rasite

Vilniuje
Krokuvos g. 11,
Tel./faks.: 8 (5) 2409190,
El. paštas: info@lasik.lt
Kaune
Savanorių pr. 284, 4 aukštas,
Tel./faks.: 8 (37) 313646,
El. paštas: info@lasik.lt