Dažniausiai užduodami klausimai

Kokie blogos vaiko regos požymiai?

Akių problemą galima įtarti, kai:
  • Vaikas prisimerkia žiūrėdamas į tolimą objektą
  • Nori žiūrėti televizorių iš arti
  • Labai iš arti skaito, sunku skaityti
  • Užmerkia vieną akį žiūrėdamas į tolimą objektą
  • Žiūri pasukęs galvą
  • Nukrypsta viena ar abi akys
  • Skundžiasi akių ar galvos skausmu, trina akis, dažnai mirksi, akys ašaroja

Ar vaikų regos ydos gali būti koreguojamos eksimeriniu lazeriu?

Regos ydos koreguojamos tik suaugusiems, tai yra sulaukusiems 18 metų amžiaus žmonėms. Taip pat svarbu, kad regėjimas jau nesikeistų.

Kada rekomenduojama tirti vaikui akis?

Rekomenduojama akis patikrinti 1 bei 3 metų amžiaus vaikams, taip pat ruošiantis mokyklai. Mokyklinio amžiaus vaikam akys tikrinamos kartą metuose, o esant pokyčiams ir dažniau, kaip pataria gydantis oftalmologas.

Ar galima ištirti regėjimą labai mažiems vaikams?

Įvertinti regėjimą galima visiems vaikams taip pat ir mažiems. Kūdikiams tiriamas gebėjimas fiksuoti rodomą objektą (pvz. žaislą), jį sekti. Taip pat akys ištiriamos, ar nėra kokių kliūčių regėjimui vystytis (optinių terpių drumstumo, žvairumo, didelės regėjimo ydos ir kt.). 3-4 metų vaikams jau paprastai galima įvertinti regėjimo aštrumą naudojant paveikslėlius, vėliau – E raidę ir kitas lenteles. Taip pat vertinama akių padėtis, regėjimo ydos, atliekama pilna akių apžiūra.

Ar ambliopiją galima koreguoti chirurgiškai?

Ambliopija gydoma šalinant ją sukėlusią priežastį, skiriant tinkamą korekciją, taikant akies dengimą, lašus, pratimus. Gydymas efektyvus tik vaikų amžiuje. Jei ambliopija nebuvo gydyta ankstyvoje vaikystėje, vėliau joks gydymas neefektyvus. Chirurgiškai ambliopija nekoreguojama.

Rekomendacijos moksleiviams

Laba svarbu yra tinkamai įrengta moksleivio darbo vieta. Kėdė bei stalas turi atitikti vaiko amžių. Patogi vieta yra priešais langą, kad pertraukų tarp skaitymo metu vaikas galėtų pažiūrėti į tolį ir atpalaiduoti akis. Ruošiant pamokas rekomenduojama naudoti ne tik stalinę lempą, bet nors ir nedidelį bendrą apšvietimą. Skaitant svarbu išlaikyti 35-40 cm atstumą nuo knygos, po 20 min. įtempto akių darbo daryti pertraukėlę. Televizorių žiūrėti ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu. Po maždaug 40 min. žiūrėjimo į televizorių ar kompiuterį daryti 10 min. pertraukėlę.

Užduokite mums klausimą

  • Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas!
Siųsti

Mus rasite

Vilniuje
Krokuvos g. 11,
Tel./faks.: 8 (5) 2409190,
El. paštas: info@lasik.lt
Kaune
Savanorių pr. 284, 4 aukštas,
Tel./faks.: 8 (37) 313646,
El. paštas: info@lasik.lt